'
' Geri Haberler
À
Tarafından gönderildi Erden Ekin
Ç
Ë
( 0 )

= ( 0 )

Mobilya Yerleşim Kılavuzu

Konforlu koltuklar, yeterli depolama alanları, doğru aydınlatma, güzel yemekler için masa düzeni… Yaşam alanınızı kurgularken mobilya yerleşimi konusunda işe yarar bir takım ipuçlarından yararlanabilirsiniz. Bu aralar evinde değişiklik yapmak isteyenler için mobilya yerleşim kılavuzu hazırladık. İşe öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyerek başlayabilirsiniz. Örneğin 3 çocuklu bir aileyle bekar birinin ihtiyaçları farklı olacaktır. Yaşam alanınızı tasarlarken en önemli nokta “burayı hangi amaçlarla ve en çok ne zaman kullanıyorum” sorusunun yanıtını vermektir. Mekanınızın hizmet ettiği fonksiyonlar, hem mobilya seçiminde hem de yerleşiminde son derece etkili olacaktır.

Kanepe ve sandalyeleri birbirine uzak tutmazsanız, misafirleriniz için daha keyifli sohbet alanları oluşturabilirsiniz. Ancak kanepe ve sandalyelerinizi yakın tutarken, çok sıkışık geçiş alanları yaratmamaya da dikkat etmelisiniz. İki mobilyanın arasındaki uzaklığı bir buçuk metre ile üç metre arasında tutabilirsiniz. Oturma düzenini odak noktasının etrafında kurgulayabilirsiniz. Odak noktası bir televizyon olabileceği gibi bir şömine ya da büyük bir tablo olabilir. Eğer yaşam alanınız daha küçük metrekareye sahipse büyük mobilyalardan uzak durmalısınız. Büyük mobilyalar, yaşam alanınızda size nefes aldırmayabilir. Küçük mobilyalar seçmeniz, daha fazla oturma alanına yer açmanızı ve ferah bir görünüm elde etmenizi sağlar. İşte karşınızda mobilya yerleşim kılavuzu.

Mobilya Yerleşim Kılavuzu

  1. Yerleşim yapacağınız mekanın ölçülerini alarak bir plan çıkarın. Her metrekare için 1 santimetrekarelik kağıtlar kesebilir, bu kağıtları mobilya gibi yerleştirebilirsiniz.
  2. Mobilyalarınızın ölçülerini alın.
  3. Bir odak noktası belirleyin ve oturma düzenini buna göre planlayın.
  4. Eğer orta sehpa kullanacaksanız, tüm noktalardan erişimi kolaylaştırın.
  5. Doğru aydınlatmalar kullanın. Yemek ve dinlenme alanları için farklı aydınlatma unsurları edinin.
  6. Yerleşime mutlaka büyük mobilyalardan başlayın. Büyük parçalardan sonra küçük eşyaları planlamanız daha kolay olacaktır.
  7. Görüş alanını engelleyen yerleşimlerden uzak durun.

 

Konuya bir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Cevap yaz..

À
5

Please Wait...

. Eklenen Son Projeler

. Proje Ortaklarımız