Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi http://erdenekin.com Tasarım bizim işimiz Wed, 25 Dec 2019 04:59:10 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.1 DEKORASYONDA MERMER TRENDİ http://erdenekin.com/dekorasyonda-mermer-trendi/ http://erdenekin.com/dekorasyonda-mermer-trendi/#respond Wed, 25 Dec 2019 04:56:36 +0000 https://erdenekin.com/?p=5023 Dekorasyonda mermerin yükselişi Tabiatın derinliklerinden yaşam alanlarının merkezine uzanan bu hikaye, modern tasarım anlayışının mermeri keşfetmesiyle başladı. Özellikle de loft stilin bir yıldız gibi doğduğu 1950’li yıllarda mermer, klasik çizginin dışına çıkmayı başararak modern yaşam formlarına uygun hale geldi. En önemlisi de dekorasyonda mermer kullanımı gerçek anlamda bir patlama yaşadı. Bugünün dekorasyon anlayışında ise en önemli koleksiyonların […]

The post DEKORASYONDA MERMER TRENDİ first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
Dekorasyonda mermerin yükselişi

Tabiatın derinliklerinden yaşam alanlarının merkezine uzanan bu hikaye, modern tasarım anlayışının mermeri keşfetmesiyle başladı. Özellikle de loft stilin bir yıldız gibi doğduğu 1950’li yıllarda mermer, klasik çizginin dışına çıkmayı başararak modern yaşam formlarına uygun hale geldi. En önemlisi de dekorasyonda mermer kullanımı gerçek anlamda bir patlama yaşadı. Bugünün dekorasyon anlayışında ise en önemli koleksiyonların ana malzemesi haline gelen mermer, güçlü, etkili ve kişiliği olan yaşam alanları için rafine bir tercih sunuyor.

Mermer, yaşam alanlarının mesajını belirler

Dekorasyonda mermer kullanımı hem işçilik hem de tasarımsal olarak zor bir süreçtir. Bu noktada profesyonel zihinler ve eller devreye girerek mermere estetik bir yorum kazandırır. Özellikle de masalarda, sehpalarda, dresuarlarda, mutfak ve banyolarda kullanım alanı bulan mermerler, yemek odalarının etki gücünü bir adım öteye taşır. Koyu renkler ve keskin hatlarla bir araya geldiğinde maskülen bir tarz yakalarken, soft ve yumuşak renklere buluşan mermer tahmininizden çok daha ferah ve taze bir atmosfer yaratır. Mermer yapısı gereği, çok dayanıklı bir malzemedir. Ancak bu, mermerin kullanıldığı tasarımlarda zarafetin olmayacağı anlamına gelmez. Antik Roma’nın görkemlilik simgesi olan mermer, minimal bir bakış açısıyla yorumlandığında zarif bir dizayna dönüşebilir. Üstelik hem dayanıklı, hem ince…

Mermer ile güçlü aksesuarlar, güçlü stil…

Mermerleri sıklıkla gördüğümüz aksesuarların başında sehpalar geliyor. Evin en önemli yardımcılarından olan sehpaların üst tablasında kullanılan mermerler, tasarımın tüm havasını değiştirerek güçlü bir etki kazandırıyor. Özellikle de pürüzsüz yüzeyi görsel bir efekt yaratarak, iç mekanın genel atmosferine güçlü bir imza bırakıyor. üstelik doğal desenleri korunarak tasarım yolculuğunu tamamlayan mermer tablalar, doğanın ilham verici enerjisini yaşam alanlarına taşıyor. Eğer amacınız evinizde dingin bir atmosfer yaratmaksa bu noktada daha çok beyaza yakın bej, ekru, gri tonlar tercih edilebilir.

Yemek odalarında mermer dönemi

Ev stili yaratırken lüks ve çizgi üstü bir anlayış ortaya koymak için bazı küçük ipuçlarına dikkat etmek gerekiyor. Bu ipuçlarının başında ise dekorasyonda mermer kullanımı geliyor. Başlı başına ihtişamlı bir malzeme olan mermer, masaların üst tablasına yerleştirildiğinde estetik açıdan başarılı sonuçlar yaratıyor. Mermer ahşap ile buluştuğunda ise lüks stil tamamlanarak dengeli bir görünüm elde ediliyor. Bu güçlü etki hem evlerin karakteristik dokusuna anlam kazandırıyor hem de iki doğal malzemenin etkileyici buluşmasına sahne oluyor.

The post DEKORASYONDA MERMER TRENDİ first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/dekorasyonda-mermer-trendi/feed/ 0
DEKORASYONDA KÖŞE KOLTUK KULLANIMI http://erdenekin.com/dekorasyonda-kose-koltuk-kullanimi/ http://erdenekin.com/dekorasyonda-kose-koltuk-kullanimi/#respond Tue, 24 Dec 2019 03:28:49 +0000 https://erdenekin.com/?p=5017 Dekorasyonda Köşe Koltuk Kullanımı Çağdaş yaşam alanlarının vazgeçilmez tasarımları arasında yer alan köşe koltuklar, doğaları gereği modeli, rengi ve yapısı ne olursa olsun iç mekana şık bir hava katıyor. Modüler özelliği sayesinde dekorasyonda özgürlük alanı sunuyor, küçülen yaşam alanları için ferah ve geniş bir görünüm sağlıyor. Çeşit çeşit modelleriyle her eve kolaylıkla uyum sağlayan köşe […]

The post DEKORASYONDA KÖŞE KOLTUK KULLANIMI first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
Dekorasyonda Köşe Koltuk Kullanımı

Çağdaş yaşam alanlarının vazgeçilmez tasarımları arasında yer alan köşe koltuklar, doğaları gereği modeli, rengi ve yapısı ne olursa olsun iç mekana şık bir hava katıyor. Modüler özelliği sayesinde dekorasyonda özgürlük alanı sunuyor, küçülen yaşam alanları için ferah ve geniş bir görünüm sağlıyor.
Çeşit çeşit modelleriyle her eve kolaylıkla uyum sağlayan köşe koltuklar küçük olarak tasarlansa bile yeteri kadar oturma alanı sağladığından şıklığı fonksiyonellikle buluşturabiliyor. İşte, köşe koltukları bir yıldıza dönüştüren en önemli özelliği bu… Ancak köşe koltukların kullanımı kolay olsa da birkaç küçük ipucuyla ev stilini daha güçlü hale getirmek ve dekorasyonun merkezinde yer alan köşe koltuklarına karakter kazandırmak mümkün.

Evinizin Odak Noktasını Belirleyin

Salonların ilk dikkat çeken parçaları koltuk takımları olsa da doğru konumlandırılmadıklarında bu durum tam tersine dönebilir. Bazı köşe koltuklar, odalara kolayca yerleşirken bazı ürünlerin nereye konumlandırılacağını bulmak çok zor olabilir. Tam bu noktada evinizin odak noktasını bulmanız gerekir. Odak noktasını doğru belirlediğinizde büyük veya küçük fark etmeksizin köşe koltuklarınız hem sizin hem de misafirleriniz için büyüleyici olabilir.

Sadeliği Güçlü Bir Kimliğe Dönüştürün

Modern dekorasyonun en önemli parçalarından biri olan köşe koltuklar ile yalın ama güçlü bir stil yaratmak için doğru tasarımları seçmek çok önemli. Eğer küçük bir eviniz varsa mutlaka daha ince ve yumuşak hatlara sahip köşe koltuklarını seçmeli ancak bir berjer veya puf ile stilinizi tamamlamalısınız. Tarzınız sade olabilir ancak doğru parçalarla ve aksesuarlarla sadeliği güçlü bir kimliğe dönüştürebilirsiniz.

Büyük Tasarımlar İle Evinizin Yıldızını Belirleyin

Küçük mekanlar için minimal formlar ön plana çıksa da büyük yaşam alanları için geniş ve modüler tasarımlar sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle de rahatlığı ve konforu estetik bir görünümden ayrı düşünmeyen kişiler için iddialı tasarımlar ön plana çıkıyor. Salonun büyük bir kısmına yerleşen köşe koltuklar tüm aileyi buluşturan rahat bir alana dönüşürken kalabalık misafirler için de büyük bir kolaylık sağlıyor.

Eğer büyük geniş ölçülere sahip bir köşe koltuk almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı küçük noktalar var. Bunların başında rengi geliyor. Renklerin ev içindeki uyumu çok önemli olduğundan doğru tonları bulmak için iyi bir tercih yapılmalıdır. Eğer iddialı bir renk seçiyorsanız ki, mutlaka halı, perde, berjer, orta sehpa gibi parçalarda daha kontrollü olmalısınız. Diğer bir önemli nokta ise tamamlayıcı aksesuarların nasıl kullanılacağıdır. Bu noktada devreye orta sehpalar giriyor. Ev stilinize uygun köşe koltuk ile uyumlu şık bir orta sehpa kullanabilirsiniz. Aynı zamanda köşe koltuğunuzun konforunu arttırmak içinse kırlent ve yastıkları tercih edebilirsiniz.

The post DEKORASYONDA KÖŞE KOLTUK KULLANIMI first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/dekorasyonda-kose-koltuk-kullanimi/feed/ 0
Ev Merdivenlerini Yer Kazandıran Tasarımlara Çeviren 14 Başarılı Örnek http://erdenekin.com/ev-merdivenlerini-yer-kazandiran-tasarimlara-ceviren-15-basarili-ornek/ http://erdenekin.com/ev-merdivenlerini-yer-kazandiran-tasarimlara-ceviren-15-basarili-ornek/#respond Tue, 17 Dec 2019 04:57:55 +0000 https://erdenekin.com/?p=4993 Ülkemizde giderek artan çift katlı evler için genel problem yer kazanımı olarak görünüyor. Bu tarz evlerde genel olarak mimari tasarımlar alt katta salon ve mutfak, üst katta yatak odaları şeklinde yapılmakta. Bu tasarımın yararlı kullanımı için ise bazı yer kazandıran akıllı dokunuşlara evlere eklemek gerekiyor. Yapılacak değişikliklerin başında ise kullanım alanı genişliği ve erişimi açısından […]

The post Ev Merdivenlerini Yer Kazandıran Tasarımlara Çeviren 14 Başarılı Örnek first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
Ülkemizde giderek artan çift katlı evler için genel problem yer kazanımı olarak görünüyor. Bu tarz evlerde genel olarak mimari tasarımlar alt katta salon ve mutfak, üst katta yatak odaları şeklinde yapılmakta. Bu tasarımın yararlı kullanımı için ise bazı yer kazandıran akıllı dokunuşlara evlere eklemek gerekiyor.

Yapılacak değişikliklerin başında ise kullanım alanı genişliği ve erişimi açısından merdiven altları iyi bir seçenek olarak durmakta. Merdivenler genelde evin orta bölümlerinde ya da başka bir deyişle en verimli bölgelerinde olduğundan onları yararlı kullanmak evin de kullanışlılığını arttıracaktır.

The post Ev Merdivenlerini Yer Kazandıran Tasarımlara Çeviren 14 Başarılı Örnek first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/ev-merdivenlerini-yer-kazandiran-tasarimlara-ceviren-15-basarili-ornek/feed/ 0
Mutfağımıza Biraz Renk Katalım http://erdenekin.com/mutfagimiza-biraz-renk-katalim/ http://erdenekin.com/mutfagimiza-biraz-renk-katalim/#respond Sat, 14 Dec 2019 16:41:23 +0000 https://erdenekin.com/?p=4975 Mutfağımızı yeniden tasarlamak istediğimiz zaman genelde standart seçimler üzerinde dururuz. Pek fazla genelin dışına çıkmak istemeyiz. Ancak biraz renk ile çok daha canlı bir mutfak görünümüne sahip olabiliriz. Mutfak tasarımı konusunda biraz araştırma yaptıktan sonra aslında renkli mutfakların çok da mantıklı olduğunu anlıyoruz. Bu tarz mutfaklarda yemek yapmak eskisinden daha eğlenceli olabiliyor. Bu konuda karşımıza […]

The post Mutfağımıza Biraz Renk Katalım first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>

Mutfağımızı yeniden tasarlamak istediğimiz zaman genelde standart seçimler üzerinde dururuz. Pek fazla genelin dışına çıkmak istemeyiz. Ancak biraz renk ile çok daha canlı bir mutfak görünümüne sahip olabiliriz.

Mutfak tasarımı konusunda biraz araştırma yaptıktan sonra aslında renkli mutfakların çok da mantıklı olduğunu anlıyoruz. Bu tarz mutfaklarda yemek yapmak eskisinden daha eğlenceli olabiliyor.

Bu konuda karşımıza çok fazla örnek çıkabilir. Bunlardan en uyumlu olanlarını eleyip kendi mutfağımıza uygun olanını seçebiliriz. Önemli olan mutfaktaki taşınmazları mı yoksa bardak çanağı mı renkli olarak seçmek istediğimiz. Aslında her ikisi de renkli olabilir fakat bu sefer renk seçimlerinde çok dikkatli olmak gerekir.

Bazen tek renk kullanarak ortaya çok güzel bir görünüm çıkarabiliriz. Bazen de bolca renk ile çok dinamik ve sevimli bir mutfağa sahip olabiliriz. Her ne olursa olsun mutfakta renk her zaman iyidir.

Bu değişeme giderken belki çok büyük bir mutfağımız yok hatta standartlardan çok daha küçük bir mutfağa sahibiz ancak renk seçimi ile evimizin bu kısmını kendimiz için daha şirin bir hale getirebiliriz.

The post Mutfağımıza Biraz Renk Katalım first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/mutfagimiza-biraz-renk-katalim/feed/ 0
Banyoda Yer Kazanmak İçin İlham Verici Birkaç Fikir http://erdenekin.com/banyoda-yer-kazanmak-icin-ilham-verici-birkac-fikir/ http://erdenekin.com/banyoda-yer-kazanmak-icin-ilham-verici-birkac-fikir/#respond Sat, 14 Dec 2019 16:17:36 +0000 https://erdenekin.com/?p=4968 Banyonuzun tasarımından memnun değilseniz işte size bir kaç ilham verici fikir. Banyomuz küçük veya sıkışık olabilir ancak her tür duruma karşı alınabilecek bazı önlemler vardır. Bunlardan bazılarını uygulamak zor olsa da bu yazıda sizin için uygulanması daha kolayları seçmeye çalıştık. Banyo küvetinizi ve lavabonuzu da bu tasarım fikirleri arasında aktif olarak kullanabilirsiniz. Özellikle banyo küveti […]

The post Banyoda Yer Kazanmak İçin İlham Verici Birkaç Fikir first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
Banyonuzun tasarımından memnun değilseniz işte size bir kaç ilham verici fikir. Banyomuz küçük veya sıkışık olabilir ancak her tür duruma karşı alınabilecek bazı önlemler vardır. Bunlardan bazılarını uygulamak zor olsa da bu yazıda sizin için uygulanması daha kolayları seçmeye çalıştık.

Banyo küvetinizi ve lavabonuzu da bu tasarım fikirleri arasında aktif olarak kullanabilirsiniz. Özellikle banyo küveti pasif bir alan olduğu için kenarlarından açılan kapaklar çok yardımcı ve yer kazandırıcı bir değişim olabilir.

Lavabonun alt kısmını ise illa kapatmaya gerek yoktur aslında. Bu kapatmanın amacı boruların görünmemesidir. Borularda küçük bir değişiklik ile bu bölgeye eşya koymak için tasarımlar yapılabilir. Bu bölgenin her zaman çok yer kazandırmayacağı düşünülse de tam tersine, çok yer kazandırmasının yanı sıra çok da kullanışlı bir alan oluşturulabilir.

The post Banyoda Yer Kazanmak İçin İlham Verici Birkaç Fikir first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/banyoda-yer-kazanmak-icin-ilham-verici-birkac-fikir/feed/ 0
Tasarımcılar Son 600 Yılda İç Tasarımın Ne Kadar Değiştiğini Gösterdi? http://erdenekin.com/tasarimcilar-son-600-yilda-ic-tasarimin-ne-kadar-degistigini-gosterdi/ http://erdenekin.com/tasarimcilar-son-600-yilda-ic-tasarimin-ne-kadar-degistigini-gosterdi/#respond Thu, 12 Dec 2019 23:57:32 +0000 https://erdenekin.com/?p=4951 Eğer dedelerinizi veya büyük dedelerinizin evlerini bir kere bile ziyaret ettiyseniz, evlerini ne kadar farklı bir şekilde dekore edildiğini fark etmişsinizdir. Fakat aynı odaların dört, beş, hatta altı yüz yıl önce nasıl göründüğünü düşündünüz mü? Ev hizmetleri için dijital bir pazar olan HomeAdvisor‘ın tasarımcıları, iç tasarım trendlerinin son 600 yılda ne kadar değiştiğini gösteren benzersiz bir […]

The post Tasarımcılar Son 600 Yılda İç Tasarımın Ne Kadar Değiştiğini Gösterdi? first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
Eğer dedelerinizi veya büyük dedelerinizin evlerini bir kere bile ziyaret ettiyseniz, evlerini ne kadar farklı bir şekilde dekore edildiğini fark etmişsinizdir. Fakat aynı odaların dört, beş, hatta altı yüz yıl önce nasıl göründüğünü düşündünüz mü?

Ev hizmetleri için dijital bir pazar olan HomeAdvisor‘ın tasarımcıları, iç tasarım trendlerinin son 600 yılda ne kadar değiştiğini gösteren benzersiz bir proje yaratmış. Rönesans dairelerindeki ahşap panellerden postmodern tarzdaki evlerdeki soyut mobilyalara kadar çok ince detaylar bile bu projede düşünülmüş.

Tasarımcılar, bir evin salonunu örnek alarak onun geçtiğimiz yıllardaki iç tasarım akımlarında nasıl göründüğünü Projenin sonunda ise günümüzde iç tasarımın hangi akımlara dayandığı gösteriliyor. Rönesans döneminden çağdaş döneme kadar toplam 12 bölümden oluşan başarılı bir çalışma…

Rönesans (1400 – 1600)

Barok (1590 – 1725)

Rokoko (1700)

Neoklâsik (1780 – 1880)

Arts and Crafts (1860 – 1910)

New Art (1890 – 1920)

Decorative Art (1920s to 1960s)

Modernism (1880 – 1940)

Bauhaus (1919 – 1934)

Mid-Century Modern (1930 – today)

Postmodern (1978 – today)

Contemporary (1980s – today)

The post Tasarımcılar Son 600 Yılda İç Tasarımın Ne Kadar Değiştiğini Gösterdi? first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/tasarimcilar-son-600-yilda-ic-tasarimin-ne-kadar-degistigini-gosterdi/feed/ 0
İtalyanlardan Modern ve Teknolojik Akıllı Yatak: HiBed http://erdenekin.com/italyanlardan-modern-ve-teknolojik-akilli-yatak-hibed/ http://erdenekin.com/italyanlardan-modern-ve-teknolojik-akilli-yatak-hibed/#respond Thu, 12 Dec 2019 16:04:32 +0000 https://erdenekin.com/?p=4933 Bu akıllı yatak bizleri geleceğe kısa yoldan götürüyor. “Hi Interiors” şirketi, İtalyan mimar ve tasarımcı Fabio Vinella tarafından tasarlanan ikinci nesil akıllı yataklarını yakın zamanda piyasaya tanıttı. WiFi, HD projektör ve Hoparlörler HiBed, temel olarak sadece uykumuzu değil, genel olarak hayatımızı iyileştirmek için tasarlanmış akıllı bir kişisel koza diyebiliriz. WiFi, HD projektör ve hatta daha […]

The post İtalyanlardan Modern ve Teknolojik Akıllı Yatak: HiBed first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
Bu akıllı yatak bizleri geleceğe kısa yoldan götürüyor. “Hi Interiors” şirketi, İtalyan mimar ve tasarımcı Fabio Vinella tarafından tasarlanan ikinci nesil akıllı yataklarını yakın zamanda piyasaya tanıttı.

WiFi, HD projektör ve Hoparlörler

HiBed, temel olarak sadece uykumuzu değil, genel olarak hayatımızı iyileştirmek için tasarlanmış akıllı bir kişisel koza diyebiliriz. WiFi, HD projektör ve hatta daha fazla eğlence için görünmez hoparlörler ile donatılmış bu akıllı yatak, uykudan önce veya hafta sonları sabahları bizlere bolca eğlence sağlayabilmekte.

Mobil Uygulama Sayesinde Uyku Düzeni Kontrolü

Akıllı bir yatak olduğundan, mobil uygulama ile her sabah uyku düzenimizi de kontrol edebiliriz. Sadece uyku ve biyometrik parametreleri analiz etmekle kalmayan ürün, aynı zamanda vücut ağırlığını günlük olarak tutmakta ve sağlığımızı tam olarak kontrol etmek için sıcaklık, hava kalitesi ve gürültü seviyesini izlemektedir.

Akıllı Alarm Sistemi

Hafızalı, köpüklü ve ayarlanabilir taban sayesinde uyku sırasında rahatlık sağlanırken, akıllı alarm sistemi bizi haber, hava durumu ve takvimin sesli bildirimleriyle uyandırabilmekte.

The post İtalyanlardan Modern ve Teknolojik Akıllı Yatak: HiBed first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/italyanlardan-modern-ve-teknolojik-akilli-yatak-hibed/feed/ 0
Salonunuzun Duvarında Mutlaka Görmek İsteyeceğiniz 14 Muhteşem Duvar Kağıdı http://erdenekin.com/salonunuzun-duvarinda-mutlaka-gormek-isteyeceginiz-14-muhtesem-duvar-kagidi/ http://erdenekin.com/salonunuzun-duvarinda-mutlaka-gormek-isteyeceginiz-14-muhtesem-duvar-kagidi/#respond Thu, 12 Dec 2019 15:30:39 +0000 https://erdenekin.com/?p=4916 Evlerimizin en önemli bölümü olarak nitelendirebileceğimiz salonlarımız için yapılan tasarımlar her geçen gün çok daha başarılı çalışmaları bizlere sunuyor. Salonumuzun duvarında bulunan objelerde bir salonun karakterini yansıtan eşyalar oluyor. Bir çok farklı seçenek arasından aslında sadece muhteşem bir duvar kağıdı seçerek çok etkileyici bir salon tasarımı yapabiliriz. Yeni nesil salon duvar kağıtları o kadar gerçekçi […]

The post Salonunuzun Duvarında Mutlaka Görmek İsteyeceğiniz 14 Muhteşem Duvar Kağıdı first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
Evlerimizin en önemli bölümü olarak nitelendirebileceğimiz salonlarımız için yapılan tasarımlar her geçen gün çok daha başarılı çalışmaları bizlere sunuyor. Salonumuzun duvarında bulunan objelerde bir salonun karakterini yansıtan eşyalar oluyor. Bir çok farklı seçenek arasından aslında sadece muhteşem bir duvar kağıdı seçerek çok etkileyici bir salon tasarımı yapabiliriz.

Yeni nesil salon duvar kağıtları o kadar gerçekçi olabiliyor ki sanki duvarımızda canlı bir görüntü var gibi duruyor. Bu bir hayvan veya bir manzara olabilirken, geometrik şekiller veya bir portre de olabiliyor. Yeni tarz duvar kağıtları salonun yanı sıra yatak odalarında da tercih edilebiliyor. Hatta mutfak duvarlarında bile artık canlı duvar kağıtları kullanılmakta.

The post Salonunuzun Duvarında Mutlaka Görmek İsteyeceğiniz 14 Muhteşem Duvar Kağıdı first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/salonunuzun-duvarinda-mutlaka-gormek-isteyeceginiz-14-muhtesem-duvar-kagidi/feed/ 0
Keyifli ve Konforlu Bir Ev Sineması http://erdenekin.com/keyifli-ve-konforlu-bir-ev-sinemasi/ http://erdenekin.com/keyifli-ve-konforlu-bir-ev-sinemasi/#respond Thu, 12 Dec 2019 14:15:10 +0000 https://erdenekin.com/?p=4910 Ev sinemasının güzel örneklerinden bir tanesine Artinstall şirketi imza atmış. Rusya’da yapılan bu odanın tek amacı elbette sahiplerine mükemmel bir sinema ortamı yaşatmak. Sadece üç kişilik tek bir koltuğun bulunduğu ev sinemasının ışıklandırma sistemi ise mükemmel bir şekilde tasarlanmış. Mimarlar ışıklandırmayı halojen ve led lambalar ile tamamlarken bütün sistemin de bir uygulama üzerinden yönetilmesi sağlanmış. […]

The post Keyifli ve Konforlu Bir Ev Sineması first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>

Ev sinemasının güzel örneklerinden bir tanesine Artinstall şirketi imza atmış. Rusya’da yapılan bu odanın tek amacı elbette sahiplerine mükemmel bir sinema ortamı yaşatmak. Sadece üç kişilik tek bir koltuğun bulunduğu ev sinemasının ışıklandırma sistemi ise mükemmel bir şekilde tasarlanmış.

Mimarlar ışıklandırmayı halojen ve led lambalar ile tamamlarken bütün sistemin de bir uygulama üzerinden yönetilmesi sağlanmış. Bu uygulama sayesinde oda içerisinde bulunan tüm ışıklar ve film gösterim ayarları yapılabiliyor.

Çok fazla eşya kullanımına gerek görülmese de film sırasında yiyecek ve içeceklerin konulması için gerekli olan bir veya iki masanın eksikliği hissedilebilir. Üstelik bu masaların çok da büyük olmasına gerek yok. Koltuğun önünde yere yakın, ince ve uzun bir masa da bu ev sinemasında güzel duracaktır.

Bu minimalist diyebileceğimiz mükemmel odanın uygulaması ise yukarıdaki gibi görünüyor.

The post Keyifli ve Konforlu Bir Ev Sineması first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/keyifli-ve-konforlu-bir-ev-sinemasi/feed/ 0
Evden Çalışanlara 3 Temel Dekorasyon Önerisi http://erdenekin.com/evden-calisanlara-3-temel-dekorasyon-onerisi/ http://erdenekin.com/evden-calisanlara-3-temel-dekorasyon-onerisi/#respond Sun, 09 Jun 2019 12:39:09 +0000 http://erdenekin.com/?p=4630 Erden Ekin İç Mimarlık ailesi olarak kalıpların dışına çıkmaya büyük önem veriyoruz. Bu blog yazımızda da, ana fikrini çok değerli bulduğumuz bir konu var. 21. yüzyılın çalışma hayatında artık insanlar kapalı, tekdüze dekore edilmiş klasik ofislerde motive olamıyor. Yeni dünya düzeni; ortak ofisleri ve evden çalışan uzmanları da beraberinde getiriyor. Evden çalışma sayesinde esnek saatlerde […]

The post Evden Çalışanlara 3 Temel Dekorasyon Önerisi first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
Erden Ekin İç Mimarlık ailesi olarak kalıpların dışına çıkmaya büyük önem veriyoruz. Bu blog yazımızda da, ana fikrini çok değerli bulduğumuz bir konu var. 21. yüzyılın çalışma hayatında artık insanlar kapalı, tekdüze dekore edilmiş klasik ofislerde motive olamıyor. Yeni dünya düzeni; ortak ofisleri ve evden çalışan uzmanları da beraberinde getiriyor. Evden çalışma sayesinde esnek saatlerde çalışabilmek ve sağlıklı bir sosyal hayat dengesi kurmak mümkün.

Ev ortamında çalışmak,  bazılarımız için belki hâlâ bir hayal… Oysa yaşadığımız yıl itibariyle bunu başaranların sayısı çok da azımsanamayacak rakamlara ulaştı bile. Henüz ofisle bağlarını tamamen koparamayanlar da, ev içerisinde küçük çalışma alanları oluşturarak hayallerine bir adım daha yaklaşabilirler. Bu aşamada en önemli nokta ise, sihirli dokunuşlarla ev ofisi en verimli hale getirmek. 

Yaratıcılığınızı ve evden iş yapma kapasitenizi artırmaya yönelik altın öneriler sunmak için hazırız. Kahvenizi yanınıza aldıysanız, gelin detaylara hep birlikte bakalım!

  • Stilinizi Ortaya Koyun:

Evdeki çalışma alanınız sizin yaratıcılığınızı artırmalı, enerjinizi hep yüksek seviyede tutmalı ve en önemlisi kişiliğinizi yansıtmalı.  Bu yüzden çalışma alanınızı dekore ederken renk kullanmaktan korkmayın. Özellikle kişiliğinizi yansıtan renkler, masanın başına oturduğunuz her an sizi mutlu eder. Elbette renk kullanımında aşırıya kaçmamanızda fayda var! Aksi halde çalışma ortamınız karışık görünecek ve dikkatinizin dağılmasına neden olacaktır. 

Çalışma alanınızda yine renklerde olduğu gibi fazla sayıda obje ve aksesuardan kaçınmalı, daha yalın ve sade bir alan yaratmalısınız. Çalışma ortamınızı eşyalarınızı rahatlıkla organize edebileceğiniz, dolayısıyla konfor alanınızı maksimum seviyede oluşturabileceğiniz bir şekilde dekore etmeye önem verin.

  • Bırakın Işık İçeri Girsin: 

Ev ortamında çalışırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ışık. Masaüstü aydınlatmalar ve ana ışık kaynağınız; çalışma konsantrasyonunuzdan tutun da göz sağlığınıza kadar birçok alanda önem taşır. Her şeyin en doğalının makbul olduğu bir yüzyılda; tabii ki ışığın da en doğalını tercih etmelisiniz. Çalışma masanızı doğal ışık alabileceğiniz bir pencere önüne ya da yakınına konumlandırmanız doğru olacaktır. Işığın arkada kalması durumunda ise bilgisayar ekranını görmekte zorlanabilirsiniz. Koşulları değiştirmeniz mümkün olmuyorsa; pencereler için yalın bir stor perde kullanmayı deneyin. Bu perde kısmi olarak ışığınızı kesecek ve filtre görevi görecektir. Çalışma ortamınızda aynı zamanda kişisel masa aydınlatması da önem teşkil eder. Kişisel masa aydınlatmanızı kullanırken , sizi değil karşınızdaki materyali aydınlatmasına özen gösterin. 

  • Yeşile Doyun: 

Çok değil bundan birkaç yıl önce yeşilin değerini bu kadar bilmiyorduk, öyle değil mi ? Günümüzde ise kurumsal ofislerde artık her köşe başında bir canlı bitki görebilirsiniz. Neden evinizdeki çalışma ortamınız da böyle olmasın? 

Bitkinin olduğu bir ortamda çalışmak insana her şeyden önce motivasyon sağlar. Çok bunaldığınız bir anda bile; karşınızda duran bir bitkiye su vermek ve onunla ilgilenmek ortama pozitif bir enerji yayacaktır. Bu yüzden evdeki çalışma ortamınızda canlı bitkiler bulundurmayı unutmayın. Masanızın üstüne yerleştireceğiniz  dekoratif saksılı küçük sukulentler ve kaktüsler de ortama canlılık katabilir. Tabii ki bu noktada bitki seçiminin büyük önemi var. Çalışma alanınızın bulunduğu konuma göre ve aldığı güneş ışığı miktarına göre bulundurmanız gereken bitki çeşitliliğinde farklılıklar olabilir. Koyacağınız bitkilerin  çalışma alanınıza uygun olup olmadığı  konusunda bir uzmandan destek alın. Bu sayede hem bitkileriniz sağlıklı biçimde yetişir, hem de çalışma ortamınıza yaptığınız yatırım boşa gitmez.

The post Evden Çalışanlara 3 Temel Dekorasyon Önerisi first appeared on Erden Ekin Design Tasarim & Proje & Uygulama Ofisi.

]]>
http://erdenekin.com/evden-calisanlara-3-temel-dekorasyon-onerisi/feed/ 0