mekan8
10
May

İç Mekan Tasarımı Önerileri

Yeni taşınmış olabilir ya da evinizde gözle görülür bir düzenleme yapmak istiyor olabilirsiniz.  Tasarımcıların eviniz için uyguladığı ve kolayca takip edebileceğiniz bazı genel iç mekan tasarım önerileri evinizde istediğiniz yenilenmeyi sağlayacak türden. Belki duvarlarınız rengini açmak istiyorsunuz, bir odanın daha parlak görünmesini ya da oturma odanızın daha sıcak bir ortam olmasını. Bu iç mekan tasarım önerileriyle istediğiniz etkiyi yaratabileceksiniz.

mekan1

1. Küçük Odalarınızı Açık Renklere Boyayın.
Küçük bir odanın her zaman küçük görünme eğilimi vardır ama geniş pencereler, açık renge boyalı duvarlar ve makul seviyede ayna kullanımı, sadece camlardan doğal ışığın gelmesini sağlamaz aynı zamanda optik bir illüzyon yaratarak odayı olduğundan daha geniş gösterir. Tersi olarak koyu renkli duvarlar odanın daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Her ne kadar doğru ayna ve ışık kullanımı yapsanız da koyu renkli duvarlar sıkışık bir etki yaratacaktır.
mekan2

2. Dekoratif Aynalar Kullanın
Daha önce de bahsettiğimiz gibi aynalar odanızı olduğundan daha büyük gösterir.Yeterli ışık alamayan daha büyük odalar ve aslında her oda için, aynalar ışığın artmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda dekoratif aynalar tasarım olarak hoş görünecek ve boş duvarların dolmasını sağlayacaktır.
meKN 4

3. Yeni ile Eskiyi, Desenle Dokuyu Karıştırın
Modern kanepenizin yanına aile yadigari bir eşyanızı yerleştirmenizde hiç bir sakınca yoktur.  İç mimarlar evinizin iç mekanını tasarlarken, karakterinizden ve stilinizden referans alırlar ve sizi yansıtmaya çalışırlar. Babaannenizden kalma bir masa bir hikaye anlatır. İçinde bir sürü yaşanmışlık vardır, geçmişinizin tanıdığıdır. Modernite amacıyla bu masadan kurtulmanıza hiç gerek yok çünkü yeni ile eskinin bir arada olmasını engelleyen hiç bir şey yoktur tam tersine birlikte çok iyi organize edilebilir. Sanat için de aynısı geçerlidir. Diyelim ki odaya Salvador Dali’nin bir tablosunu yerleştirmek istiyorsunuz ama Monet’in bir tablosu da sizin için çok anlamlı. Bunları aynı odaya koymanızda hiç bir sakınca yok.
MEKAN5

4. Hasır Sepetler:
Hasır sepetler, odanıza alternatif depolama yapmanızın ekonomilk ve elegant bir yolu. Sepetler, kitaplarınızı, mimarlık ve diğer dergilerinizi, havlu, oyuncak ve bir çok eşyayı koymanız için biçilmiş kaftan.
mekan6

5. Yaratıcı mısınız? Kullanın!
İç mekan tasarımı hiç bir şey değil ama yaratıcılıktır. Büyük mağazalara gidip, pahalı ve gösterişli ürünler almak biraz kolaya kaçmaktır. Evinizde olan şeylere bir göz atın, yaratıcılığınızı kullanın ve neler yapabileceğinize bir bakın!
mekan7

6. Mutfağınızda Raf Kullanın.
Mutfak sıcak ve davetkar olmalıdır.Yemek hazırlarken, yerken ve eğlence amaçlı vaktimizin önemli bir bölümünü mutfakta geçiriyoruz. Tasarımsal raflar hem kullanışlıdır hem de elegant bir görünüm verir, kesinlikle deneyin.
mekan8

7. Yeşilleşin
Yaşam alanınıza bitki yerleştirin. Küçük, büyük her odanıza koyun. Bitkiler odanızı aksesuarize etmek, eve renk ve doku getirmek için harika araçlardır. Bitkilerin güzel duruşunun yanı sıra evin havasını temizler ve nem oranını dengeye getirir.
mekn9