yilbasi suslerini degerlendirme fikirleri 1 820x500 1
12
Kas

Yılbaşı Geçsin, Etkisi Geçmesin! Yılbaşı Süslerini Değerlendirmek İçin Öneriler

Yılbaşı süslerinin yaşam alanlarınızda yeni yıl ruhunu yansıtmanıza yardımcı oldukları bir gerçek! Peki, takvimler yeni yılı gösterince yılbaşı süslerini de hemen kaldırdınız mı? Oysa ki evinizin renginden bir şey kaybetmesine gerek yoktu! Ne demek mi istiyoruz? Elbette ki yılbaşı aksesuarlarını değerlendirmekten söz ediyoruz! Peki, yılbaşı süslerini ev dekorasyonunda nasıl değerlendirebilirsiniz?

LED Işıkların Enerjisi Daha Uzun Süre Sizinle Olsun

Yeni yıla geri sayım yaptığınız günlerde yılbaşı ağacınızı, camlarınızı, duvarlarınızı süsleyen LED yılbaşı aydınlatmaları genellikle yeni yıl öncesi hatırlanan ürünler olsa da onları evinizde tüm yıl boyunca kullanmanız mümkün. Peki, LED ışıkları evinizde nerelerde kullanabilirsiniz?

  • Kullanmadığınız Kavanozlar Işıl Işıl Olsun

Yılbaşı aydınlatma ürünlerini kullanmadığınız kavanozların içerisine koyarak hem kavanozları farklı bir amaçla değerlendirip geri dönüşümlerini sağlayabilir hem de LED ışıklar sayesinde evinizi renklendirebilirsiniz. LED kavanozları komodininizin ya da çalışma masanızın üzerine koyup ışık kaynağı olarak kullanabilir, okuma saatlerinde bu tatlı ışıktan yararlanabilirsiniz.

Kavanozları daha dikkat çekici kılmak ve onlara hoş bir görünüm kazandırmak için ise hobi boyalarından yararlanabilir ya da kurdele, jüt ip gibi materyallerle süslemelerini yapabilirsiniz.

yilbasi suslerini degerlendirmek icin oneriler 2048x2048 1

  • Daha Renkli Çerçeveler, Tablolar

Sevdiğiniz tablolar, hatırladıkça mutluluk duyduğunuz anıların somut halleri fotoğraflar… Duvarınızı daha renkli hale getirmek için yılbaşı aydınlatmalarından yardım almaya ne dersiniz? Çerçevelerin ya da tabloların çevrelerinden geçirebileceğiniz LED ip aydınlatmalar sayesinde bu alanları daha hoş bir hale getirmek mümkün!

yilbasi aydinlatmasi fikirleri 1

  • Anılarınız Parıldasın

Yılbaşı aydınlatmalarını değerlendirmenin en keyifli yollarından biri de hiç kuşkusuz ki anı duvarları oluşturmak! Duvara asacağınız bir ip ve küçük mandallarla ipe asacağınız fotoğraflarınızı yılbaşı aydınlatma ürünleri ile süsleyerek bu dekorasyon önerisini pratik bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

  • Bitkilerinizi Daha Renkli Hale Getirin

Gözünüz gibi baktığınız çiçeklerinizin imajını biraz değiştirmeye ne dersiniz? Renkli yılbaşı ışıklarını bitkilerinizin saksılarına dolayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Hatta bitkinizin kalın, güçlü bir gövdesi ve dalları varsa yılbaşı boncuklarını tercih ederek bu ürünleri direkt olarak bitkiye bile dolayabilir ya da yılbaşı süslerini dallara asabilirsiniz.

yilbasi suslerini degerlendirmek icin fikirleri

  • Mobilyalarınız Daha Dikkat Çekici Olsun

Yılbaşı aydınlatmalarını pek çok alanı süslemek için değerlendirebileceğinizi söylemiştik ve mobilyalarınız da buna dâhil! Kitaplık, gardırop, şifonyer gibi mobilyalarınızın üzerine bu ışıkları yapıştırabilir ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşmalarını sağlayabilirsiniz. Tabii yatak başlığı, dekoratif raf alanlarda da bu ışıkları değerlendirebileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

yilbasi isiklari

Yılbaşı Süslerini Sergilemek İçin Yılbaşını Beklemenize Gerek Yok

Renk renk küreler, farklı tasarımlara sahip yılbaşı süsleri, süs zincirler… Tüm bu süsleri, yıl boyunca evinizin dekorasyonunda kullanmaya devam edebilirsiniz. Dilerseniz yeni yıl için süslemelere başladığınız zaman bu süsleri yeniden kullanabilirsiniz. Yılbaşı ağacı süslerini nerelerde kullanabileceğinizi merak ediyorsanız işte, uygulamanız için birkaç fikir:

  • Vazoları Farklı Amaçlarla Kullanma Zamanı

Evde kullanmadığınız geniş bir vazonun içerisine tüm süsleri koyabilir ve evinizin dilediğiniz alanında sergileyebilirsiniz. Eğer süsler arasında çok boşluk kaldığını düşünüyorsanız, aksesuarların arasına boncuk serpiştirmek hem bu sorunu çözmenize hem de vazonun daha renkli görünmesine yardımcı olabilir.

yilbasi susleri

  • Misafirlerinizi Etkileyen Bir Sofra

İster yılbaşı gibi özel bir zamanda ister sıradan bir günde… Evinize gelen misafirler sizin için her zaman önemli biliyoruz. Misafirleriniz için hazırladığınız sofranın daha renkli olması ve daha sevecen bir ortam yaratması için süslerden yararlanabilirsiniz. Süsleri, dilerseniz bir kabın içerisine koyup sofranın ortasında konumlandırabilir; dilerseniz sofranızın farklı alanlarına serpiştirebilirsiniz. Bu süslemenin özellikle minik, renkli kürelerle çok hoş durduğunu belirtmeliyiz.

yilbasi susleme degerlendirme

  • Duvarlarınız Şenlensin

Yılbaşı süslerine duvarlarınızda yer vermeye ne dersiniz? Bunun için ihtiyacınız olan bir dal ya da bir ip! Süsleri eşit aralıklarla dala ya da ipe konumlandırarak muhteşem bir duvar süsü yapabilirsiniz.

yilbasi suslemesi

Kaynak: Koçtaş